Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Windows XP nie wykrywa kamery SONY DCR-TRV140E PAL

• Please log in to reply
9 replies to this topic

• Goście

Napisany 21 grudzień 2004 - 20:20

Podłączam kamerę zasilaczem do gniazdka, podłączam kabla firewire (kupiłem specjalnie nowy!) do kamery i kompa a windows nie wykrywa mi wogóle kamery Próbowałem przez karte firewire (kartę wykrywa, kamery nie) i Audigy. Żadnej odpowiedzi ze strony kompa. Czym może to być spowodowane? Nie trzeba czegoś w biosie włączyć/wyłączyć? Jestem podłączony do sieci przez zintegrowaną kartę sieciową, może ona powodować problem? Byłem nawet u kumpla z tym wszystkim, u niego też zero reakcji ze strony kompa. Jedyne co komp robił to się czasami po podłączeniu kamerki zawieszał lub restartował.

#2 erkede

erkede

Mod.na starość

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 558 Postów:

Napisany 21 grudzień 2004 - 20:24

Do kamery jet dołączona płyta CD ze sterownikami które czeba zainstalować w konputerze.

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28280 Postów:

Napisany 21 grudzień 2004 - 20:25

A jaki system?
Sony Vaio VGN-NW21SF

• Goście

Napisany 21 grudzień 2004 - 20:58

Jest płytka Pixela, znalazłem tam tylko sterowniki Sony.s USB Driver i po ich zainstalowaniu dalej nic

System jak w temacie: XP, mam jeszcze Radeon9600pro, athlonXP 2500+, plyta glowna Soltec SL-75FRN2, Audigy1. Cos jeszcze potrzebne?

• Goście

Napisany 23 grudzień 2004 - 22:50

Dobra juz próbowałem wszystkiego, nawet na innych kompach, nie bedę nawet wymieniał Mam wrażenie, że zepsute jest wejście firewire. Ile może wynieść koszt naprawy tego wejścia w takiej kamerze?

#6 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 24 grudzień 2004 - 07:15

Po podłączeniu kamery włączyłeś funkcję player lub record w kamerze??
Czy przed zaistnienem problemu próbowałeś podłączać kamerę pod IEEE 1394??
Rozumiem, że próbowałeś też na innym kablu??
Wtyczka kabla FireWire dobrze jest osadzona w gnieździe kamery?? Czy kamera upadła Ci na podłogę stroną z gniazdem przy wpiętym kablu??

#7 THC_222

THC_222

...>>\@\>>...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1002 Postów:

Napisany 24 grudzień 2004 - 08:22

Miałem ostatnio taki problem również z kamerą Sony i wystarczyło tylko zainstalować sterowniki dołączone do kamerki od producenta poniewż zdaża sie że windows wykrywa użądzenie ale w menedżeże urządzeń jest żółty znaczek zapytania myśle że sterowniki powinny zadziałać chyba że próbowałeś i to nic nie daje to może to być problem z podłączeniem kabla do komputera jako to było wspomniane
Procesor CORE 2 DUO E6550 2.33 GHz RAM 2x Kingstone 2GB P5300 667MHz Płyta główna: ASUS P5KC Grafika: Galaxy GForce 8600GTS 512MB Zasilacz: Chiftec 550W Monitor ACER AL2216W 22"

• Goście

Napisany 24 grudzień 2004 - 09:42

mzimny napisał:
Po podłączeniu kamery włączyłeś funkcję player lub record w kamerze??
Czy przed zaistnienem problemu próbowałeś podłączać kamerę pod IEEE 1394??
Rozumiem, że próbowałeś też na innym kablu??
Wtyczka kabla FireWire dobrze jest osadzona w gnieździe kamery?? Czy kamera upadła Ci na podłogę stroną z gniazdem przy wpiętym kablu??

odp. na pytania: 1 - tak, 2 - tak, 3 - nawet nowy kupiłem, 4 - tak, 5 - na szczęście nie ale nie wiem co robił z nią kumpel który mi ja pożyczył w czasie transportu do mnie Przed wyjściem mówił, że jeszcze mu działała

@THC_222: no u mnie po zainstalowaniu sterów w menedzeże urządzeń nie pojawia się niestety nic

Tak jak mówiłem, mnie teraz interesuje ile może kosztować naprawa tego durnego wejścia w kamerze :/

#9 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 24 grudzień 2004 - 11:32

Z Twojego opisu można wnioskować, iż kamera posiada faktycznie wadę. Lecz trudno stwierdzić w tym przypadku czy to tylko gniazdo IEEE 1394 czy kontroler.
Na to pytanie jedynie serwis Ci odpowie.

#10 Gośćdawid_*

Gośćdawid_*
  • Goście

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:31

ja wiem co może być nie tak jeśli to nadal aktualne
włącz kamere otwórz wyświetlacz kliknij menu>setum menu>USB steam i weź na ON
u mnie było na OFF czyli że komp nie wykrywał kamery ale wystarczyło zmienić i to wszystko

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników